Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. prosince se na těchto stránkách objevila informace o halových turnajích v Chocni. Dva týdny před akcí jsme na tréninku počítali, kdo by mohl jet. Napočitali jsme více jak 16 lidí. Jak se turnaj blížil, někteří tradičně odpadli. Ve čtvrtek ještě doděláváme s Hobitem provizorní vlajku (krásna ruční práce, bratr dokáže košiličku šíti bez jehel a nití:)) a navíc se stále shání ubytování. V pátek , v den odjezdu většiny účastníků se teprve vyzvedávají dresy, které měly být již dávno hotové a taky bundy ( ty Roškot tiskne až dnes). V 16:10 se scházíme s Tesi a Hobitem u Krčína. Jedno pivko či kolu a hurá na autobus. Než dojedeme na Cholín, litujeme, že jsme si ty nápoje dali:-). Cestou do Prahy mocně telefonujeme a dovídáme se další ( ne) účastníky : Olča, Ivet, Elly, Masér.. .Na Knížecí na nás mají čekat "příbramandy" Míša a Martina. Čekají. Vědomi si poslední cesty na vlak, spěcháme do metra, a přes Florenc přijíždíme na Hlavák. Tady se brzy setkáváme se Šášou, Káťou a Jájou. Kupujeme lístek a jdeme k vlaku. Za pár minut vlak odjíždí a my čekáme na Dejva. Na poslední chvíli se z podchodu ozve výkřik a za ním vyletí trenér ze Slávie (histerku o dobíhání vlaku jsem snad už všem řekl ne:)). Je to cajk, odjíždíme včas ! Ve vlaku obsazujeme dvě kupíčka.( někdy zde si připomínáme naše cíle(být do deváteho místa a dát gól, obojí se nakonec splnilo) V prvním s Káťou a Hobitem hrajeme karty ( dva cizinci, co tu sedí mají sluchátka a nevšímají si nás) ; zbytek sedí vedle s nějakou blondýnkou, která jim vypráví zajímavé věci a také shání nocleh v Chocni. Když tam vystoupíme, vyplivne nás podchod v parku. Je tu spousta kol a není to žádnej nebezpečnej prales, nebo jak to nazvala ta blondýnka (ta nás strašila ať se v parku držíme ve skupince, že je tam mraky romů hladovících po našich peněženkách a hráčkách, avšak za celý pobit v chocni jsme nikoho takového neviděli). Město připomíná České Budějovice a je tady docela kosa. Na náměstí se přiblížíme k hotelu Pellini a jde se vyjednávat. Je tam moc draho. Zkoušíme jiné možnosti. Dejv volá drakovi a Míša s Martinou se zase ptají kolemjdoucích. Jdeme dál. Jeden penzion, odkud vycházejí dva opilci, je plnej ale ten další, jménem Michael [mišél] je náš. Jelikož nikdo neotevřel, voláme majiteli. Ten říká, že tam je za 5, 10 minut. Opravdu přijde a my se ubytujeme. Dokonce i já s Hobitem, kteří jsme chtěli spát venku. A teď se jde na pivo. Vybíráme si Hospodu na námku (jméno už si nepamatuji) (já jo,je to Panský Dům), ale až napodruhé:-). Je tu lacino, servírky jsou v pohodě a také kuchař tu s námi zůstane ještě chvíli a navaří nějaké libůstky. Přijíždí také druhá parta - Renny, Ivča, Terka, Peggy. Sesedneme se všichni u velkého stolu a hodujeme. Nechybějí ani dvě flašky "šampíňa" (jedna na Káti narozky jedna na splněné cíle). Holky nechaly bundy doma, protože se jim prý nevešly do auta. (  :-) - reakce na tuto výmluvu )

Po půlnoci jdeme do Penziónu, kde náš příchod bedlivě střeží kamera. S Káťou, Šášou, Tesi a Hobitem vybalujeme dresy a zkoušíme je, protože jsou prý malé. No, vypadá to ,že tomu tak je. Od vedle na nás bušej do zdi, ať se uklidníme. mysleli jsme , že to je Dejv, ale ten byl o pokoj dál. V minibaru ve skříni si bereme pivko a jde se spát. Tesi s Hobitem ještě natahují dres mezi židlema a já v noci dostanu od Káti pozdrav petlahví, neboť jsem se prý dusil.

Ráno vstaneme před sedmou a pustíme TV. Je tam zapojená ta kamera ze dvora. Vyrážíme k tělocvičně ZŠ Svatopluka Čecha, kde se turnaj koná. Nafasujeme zámky a jdeme na šatnu. Holky se nasoukají do těch dresů a jdeme dolů.Hala je to pěkná, na boční straně jí dominuje velká horolezecká stěna. V 8:26 nás čeká první zápas naší skupiny C:

FC Příčovy - FC Agria Choceň "Ž" 0:0

A hnedka domácí! Holky si nestačí ani kopnout do míče, nebo se pořádně rozcvičit a už se hraje. Herní převahu si vytvářejí domácí hráčky a začínají testovat schopnosti brankářky Míšy. Až ve 4 .minutě posílá první pozdrav k choceňské brance Renny. Do hry se dostává také Ivča a je hned dvakrát poslána k zemi. V 5. min. jsme blízko gólu: Terka z trestňáku od poloviny hřiště pálí do tyče! Následující šance domácích spolehlivě likviduje Míša. A jelikož se nic neurodí ani z pokusů Terky, Péti a Ivči, končí zápas bezbrankovou remízou.

Následuje hodinová pauza, kterou Efcé tráví relaxováním na tribuně a párkovou siestou a já s Hobiťákem návštěvou prodejny potravin. Venku padá sníh. Mezitím přijíždí poslední várka fotbalistek : Zuza s Kájou , v doprovodu Boltna s Pápou. Soupiska je tedy kompletní.

FC Malá Skála - FC Příčovy 2:0

Druhou dvanáctiminutovku sálové kopané hrají holky s pozdějším vítězem turnaje. Začátek zápasu odstartuje trapný výstup jednoho pána ( snad trenér, ale hlavně rozhodčí) , že prý Míša vyhazuje přes půlku, což se nesmí. Boltn ho však rázně usadí. Vzniká menší hádka mezi sudím,Boltnem,Dejvem a šedým vlkem z tribuny. Nakonec se ukázalo, že to byl hlavní pořadatel této akce :)

Malá Skála si vytváří převahu, naším dělá problémy hlavně míčová kouzelnice s číslem 2. Ta také zcela osamocená střílí křížnou střelou první gól utkání. "Brazilka" tančila po celém hřišti, přihrávala střílela, centrovala na hlavu spoluhráčky.. . Příčovy se přihlásily jen na úvod zápasu autem a rohovým kopem Šášy a poté až v závěru vypálila Jája z poloviny hřiště k tyči ( GK nadvakrát chytla) a za chvilku ještě nadějně kombinovaly před brankou Šáša s Renny. Jinak byl celý zápas v režii maloskalských.Druhý gól padl v 11. min.

Skupina C

1. FC Malá Skála 5:1 6

2. FC Agria Choceň Ž 1:3 1

3. FC Příčovy 0:2 1

FC Trutnov - FC Příčovy 5:0

Ve 2. kole nám los přiřkl na úvod skupiny D celek Trutnova.(celkově končíci na 2.místě) Utkání mělo podobný obraz, jako to předcházející ; Trutnovandy ve žlutých rozlišovácích předváděly libové kombinace, po kterých padaly góly. Naše fotbalistky se ale také několikrát ukázaly v dobrém světle. Úvod byl ale v režii favoritek : po půlminutě ještě obrana obstála ,ale ve druhé min. už střela trunovačky ze 12 metrů skončila v síti. Za 24 vteřin znamenal "ťukes" před brankou už vedení 2:0. Ve 3 minutě byla faulována Terka, trestňák pak sama poslala před branku a po teči Ivči skončil míč těsně vedle. Příčovy byly i nadále aktivnější ; ze spolupráce Terky a Ivči a akce Jáji s Káťou však nic výraznějšího nebylo. Trutnov odpověděl střelou do břevna a vzápětí jejich další střelu vyrazila Míša na tyč. Následovala z naší strany akce Peggy - Káťa - Tesi ( g.k. chytla) a sólo Šášy ( g.k.) ; a ze strany soupeře 3 góly :-) .

FC Příčovy - Dvůr Králové 0:3

Holky začaly slibně - tlakem zkušenější čtveřice : Terka z 15 m protáhla gólmanku, Peggy zase neprotlačila míč do sítě po závaru před bránou, chvíli na to vypálila Ivča. Od 3 minuty ale úřadoval Dvůr K. : první brejk ještě zastavila Peggy, ale ve 4. minutě po přihrávce ve vápně už hosté vedli. Terka se i nadále snažila střílet ( mimo) a byla také faulována. Renny zase po střele z autu zvolila špatnou přihrávku. V 8 .min chytla šanci Míša, za chvíli ale Káťa chybnou přihrávkou zaviní druhý gól.

Tlak soupeřek pokračoval : dvakrát opět zazářila Míša, potřetí už cestě míče do branky nezabránila - 0:3. Na konci zápasu ještě Terka vystřelila z otočky vedle a brejk ¨Renny zůstal nevyužit.

2. kolo Skupina D

1. FC Trutnov 6:0 6

2. FC Králův Dvůr 3:1 3

3. FC Příčovy 0:8 0

Nyní jsme se dostali ( jak řekl Dejv) do "skupiny smrti", kde ani jeden tým ještě neskóroval. Jak tak koukáme ,neunikne nám, že dvě hráčky Trutnova se převlékají do dresů Balletek a pomáhají jim k postupu do další fáze. Člověk jen kroutí hlavou.

FC Příčovy - Zálší 0:1

Na úvod zaspala časomíra a nestihla tak zaznamenat šanci Zálší, hrajícího ve žlutých dresech. V první minutě utekla obraně hostí Terka, byla faulována, z trestňáku ale hradbu těl nepropálila. V 10 minutě znamená druhá střela Zálší vedení 0:1. Tesy se pokoušela odpovědět střelou z autu, gk byla v klidu. Na následující aut jí ani nikdo nenaběhl. Pak vystřelila Terka z testňáku jen do zdi a Renča po úniku do gólmanky. V 8 minutě odstoupila pro zranění Ivča. V závěru nás opět podržela skvělá Míša.

FC Příčovy - FC Agria Choceň "M" 1:1

Závěrečné utkání je také posledním zápasem turnaje. A opět s Chocní, tentokrát s druhým týmem. Začátek je jak ze zlého snu. Zuzka s Kájou si při úvodní rozehrávce nechají vzít balón a domácí hráčka svůj nájezd úspěšně zakončí - 0:1. Svůj kiks se obě dívky snaží odčinit vzápětí, kdy se dvakrát dostanou s míčem před bránu, ale v "přetlačované" neuspějí. Choceňské děvy pak vyzkouší pozornost Míšy a teď pozor!!!!! - V čase 4 :30 se řítí do šance Terka a je hned dvakrát faulována. Sudí (ten sudí kterému jsme s boltnem několikrát řekli co si myslíme že je:))vytáhne zákrok mimo pokutové území, Terka odkulhá, míč si postaví Renďa napalí to(no bratře "napálí " je trošku silné slovo ne:)), míč chytné G.K., tento jí vzápětí vypadne a Pegy dorážkou střílí první gól FC P na turnaji!!!!! A cíl je splněn :-) Za zmínku pak ještě stojí dobrá hra "Kájiny party" v 8 minutě a zejména neuvěřitelný závar v minutě deváté, kdy po sérii dorážek a střel jen zázrakem nepadl druhý gól do naší sítě.(tento závar přesně vystihl obětavost celého týmu kdy na zlikvidování se podílela nejen Míša, ale i všechny 4 hráčky na place kdy po zákrocích, Marti,Míši a Katky provedla Tesy závěrečný odkop z brankové čáry, škoda že jsme je pak nezatlačili,byl jsem odhodlán odvolat gólmanku a poprat se tak o vitězství) Full time, je to tam , Bod !

Skupina o 7. - 9. místo

1. FC Agria Choceň " M" 2:1 4

2. FC Zálší 1:1 3

3. FC Příčovy 1: 2 1

Hned poté následuje vyhlášení vítězů, kterému předchází naše focení v brance před horolezeckou stěnou. Při vyhlášení našeho týmu pak vytvoříme bouřlivou atmosféru, která přetrvá i do vyhlášení dalších míst. Dostaneme dort a diplom. Dort si pak rozdělíme v šatně. Ještě sprcha a mizíme. Někdo pěšky a někdo autem se dostáváme na nádraží, kde se ještě před odjezdem vlaku stihneme občerstvit v nádražce. Mimo jiné i pivem Vratislav ( dle Pápy z bratislavy :-) . V 15:34 nám to jede. Tak tedy ahoj Renny, Kájo, Pápo, Boltne, Zuzo, Peggy, Terko, Ivčo a Chocni ; bylo tu hezky !

Obrazek

Ve vlaku hrajeme aktivity - "vysvětlovací" perlou se stane Dejvova hláška Antihmota.(slovo antihmota se v běžném životě používá například,kldyž ti někdo řekne ty si debil tak ty mu řekneš ty si antihmota:)) Já navštěvuji restaurační vůz a dávám gambáče (mě si taky jednoho přines, děkuji). V pražských Vršovicích, si na Martinino přání střihneme srdceryvnou loučící scénu, kdy ona s Míšou a Šášou mávají slzíc z okna a my stejně smutní běžíme po nástupišti.(opravdu velice dojemná scéna,jak to, že Káťa z toho měla záchvat smíchu???) Dál nám to jede až za hoďku, tak navštěvujeme vinárnu U Ježka. V lokálce z Olbramek se dohadujeme, jestli se má cvakat jízdenka. Za Kosovkou se rozhodneme, že jo a Dejv jde na to. Za chvíli se rychle vrací se slovy : " Ty vole, hádej,co jsem udělal ! " A já jen za ním vidím svítící nápis Nevystupovat, Zastavíme!!!

Zde prosím o Dejvův popis události.Asi už jste to všichni slyšeli,někteří i víckrát tak stručně,strkám lístek do přístroje,ten nejeví známky funkčnosti,strkám lístek znova a mačkám tlačítko nad ní, stále se nic neděje,koukám tedy nad tlačítko jestli tam není nějaký popis a je... je to tlačítko pro zastavení vlaku"kurva" vracím se do vlaku a doufám že to nic neznamená, ale po dosední vlak brzdí a zastavuje a přichází řidič vlaku,jsem ochoten zapírat,ale přichází s usměvem a slovy "tak kdo se zapoměl"...přiznávám se k omylu a jedem dál. V Sedlčanech nás pak opouští Jája, Tesy, Káťa. My jdeme do picérky, kde se pak s většinou účastníků choceňského turnaje opět scházíme a opakovaně se smějeme opakovaným historkám o Dejvovi a vlaku.Objeví se i trenér z Bohemky a znovu se řeší velikost dresů. Také se dovídáme, že cesta Boltna a spol do i z Chocně byla více než zajímavá :-).   Taky zde se dozvídáme, že Boltn nevěděl jak se přesně říká Hobitovi a očastoval ho přezdívky typu TERMIT a TRILOBIT když jsem pak v pozdní době jel s Hobitem domu chtěl jsem mu na rozloučenou říci termite, ale znaven alkoholem a dlohým dnem jsem mu řekl TETRIS tímto se mu omlouvám a od teď už zas jen Hobit nebo Steny:)).Dojezd akce se koná v Besedě a v půl druhý jsme doma. Obrazek

Výroky a výkřiky:

" To je taktika, to je taktika! " Dejv, poté co je upozorněn, že jeho tým hraje ve 3 hráčkách v poli.

" Zase dostaly góla ty naše holky! " Pápa na Boltna, když už třetí gól padne v přítomnosti jejich partnerek na hřišti.

" Jsme rádi, že jste přijeli. " pořadatel po turnaji " Je vidět, že nehrajete žádnou soutěž, ale stačí pár takovýchto akcí a bude to něco jinýho! " pořadatel po turnaji "

8:47 G.K .- Míša- cajk! " ukázka z kustodova zápisníku, znamenající, že brankářka Míša chytila nebezpečnou střelu

"o me se nestarej,já si mužu křičet co chci, já jsem tu od toho,ty jsi tu od toho abys pískal" Boltnů výkřik na sudího jeden z velkého množství:)

a další nezapometulná slova typu - cajk,respekt,termite podej mi ten kapesník atd....

Obrazek

na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným i všem co nám drželi palce doma u televizních obrazovkách a kdo to neviděl nemusí zoufat,něco se mi podařilo zachytit, tak hned jak to bouchnu na youtube tak to sem dám, je tam například náš gól i naše vyhlášení. Celkově tento výjezd hodnotím velmi kladně, jízda vlakem opět nezklamala, ubytování a hospoda taky super,byla srnada a turnájek dobře zorganizovaný,sice někdy velký prodlevy,ale zas jsme hráli dost zápasů. Po konzultaci s custodem,valjkonošem a jednou háčkou jsme jednoznačně vyhlásili hráčkou turnaje Míšu,která předvedla hromadu skvělých zákroků a je super, že s náma s Marťou jely a zatmelily se do týmy, tak že to máme v lednu hory, v únoru Choceň a kam, že to razíme v březnu,toť otázka k diskuzi........... respekt všem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

;-)

(termit, 21. 2. 2008 18:49)

cajk akce;)

uprava

(slavista, 19. 2. 2008 19:54)

opraveno a souhlas.libova akce, cajk.

oprava

(Tesi, 19. 2. 2008 17:04)

Skvělej článej,jen bych ráda podotkla,že vás na vlakáči v Sedl neopustila Terka,ale já.Jinak to byla nejvíc nejlepší akcička.Smějte se

:-)

(terka, 19. 2. 2008 12:14)

super clanek... jeste jste zapomely podotknout, jak If zpivala do kamery .. ale radsi nic..jako bych nic nepsala:-D
turnaj super..co v breznu? no preci, ten nas turnaj ne??? :-)

strach o kustoda

(stendendys, 19. 2. 2008 12:05)

jestli si Bratrovych clanku vsimne nekdo z deniku Sport, tak se bojim, ze ho budou chtit pretahnout :) jinak gratuluju k skvelym vykonum...