Jdi na obsah Jdi na menu
 


Díky trenérovi z Bohemky jsme se mohli v neděli 16.3. vydat na konfrontační zápas s třetiligovým týmem z Pardubicka. Některé hráčky totiž projevily zájem hrát s FC Příčovy třetí ligu. Dílem autem, dílem busem a dílem nějak jinak se dostáváme na tradiční místo srazu - Praha ,Hlavní nádraží . A nebyl by to náš tým, kdyby aspoň někdo nedorazil na poslední chvíli. Tentokrát je to Ivča. Dobíhá s ní Renata. I tak je nás ale málo a trenér z Bohemky je právem naštvaný ("Jsem nechutně nasranej" prohlásil cestou do Sedl:)). Některé holky se ani neozvaly. Frufru sice ještě chtěla přijet, ale je už moc pozdě. Ve vlaku obsazujeme dvě kupka. Sestavy: kupko 1- Martina, Míša, Káťa, Peggy, Áda, Terka, Ivča. Kupko 2- Dejv, Óňa, Renny, Šáša, Ivet, Gudrun, Maťa, Jirka. Ulička: Hobit a já.

Druhou část cesty vlakem se s realizačním týmem přesunem do restauračního vozu, kde u pivka za 3 pětky upečeme sestavu. Jsme tu sami. Barman nás pak fotí a ještě je vtipný. V Pardubicích projdeme šumným nádražím, před kterým nás čeká máteřovské osobní přepravní vozidlo. Řídí ho sám starosta, jak se později dovídáme. Trenéři sedí vpředu a tahají z něj rozumy. Vystupujeme přímo na stadiónku, kde už postává i jedna domácí hráčka. Děláme skupinové foto.

 Do zápasu zbývá nějakých 40 minut a tak jdeme do hospůdky, která je hned vedle šaten a kde " jsme prvoligoví", jak vtipně poznamená Dejv.

TJ SOKOL MÁTEŘOV - FC PŘÍČOVY 4:2 ( 2:0) hráno od 13 hod. na 2 x 40 minut

FC Příčovy: Dejvejvka -  Katka, Ivet, Šáša, Míša - Martina, Renny, Peggy - Ivánek - Terka, Gudrun

Protože nás je málo, chceme si půjčit hráčku domácího týmu, nejlépe gólmanku. Je to ale nedostatkové zboží a tak jde chytat nově vytvořená žena -Dejvejvka.

Zápas začíná očekávaným tlakem domácích žen, které lépe kombinují a v 10. min i prvně ( nepřesně) vystřelí. Zhruba o 8 minut později už ale domácí hráčka svůj únik zakončuje přesnou střelou. Gólmanka Dejvejvka předvedla efektní, leč marný "polet".

 "No tak holky, nesvádějte to na gólmana a hrajte:-)", povzbudí brankářka spoluhráčky a hra se přece trochu vyrovná. Domácí však skórují znovu : Dejvejvka zůstává stát a rána jako z děla div neprotrhne síť - 2:0.( cituji komentáře po této brance co jsou zachyceny na kameře: masér Jirka"ty vole kdo je to v tý bráně??" vlajkonoš Termit " Ty vole co tam ten Dejv předvádí, to ty pivka před zápasem" Ségrbratr " Nemoch tušit že bude chytat" díky brácho a ještě jedna z tribuny "Ten je zaplacenej" a spousta dalších,však uvidíte:))  

Příčovandy mohou snížit po pasu Gudruny (do ofsajdu?) na Terku, ta ale zakončení nezvládá. Stejná hráčka má ještě jednu šanci ale po skrumáži pálí z vápna vysoko nad.

Do druhé půle nahradí zraněnou Peggy domácí hráčka Sehy. Hned ve 42. min nacentruje po její akci Terka do vápna ale Renny je u míče pozdě. Ve 48. vyšle Ivča do sóla opět Terku, ta ale střílí vedle. Udeří opět Máteřov : po zmatcích v našem vápně letí střela do protipohybu Dejvejvky - 3:0.

Příčovy se ale nevzdávají : dlouhý balón žene Terku na bránu, gólmanka vyběhne, Terka padá, ale míč se k ní opět odráží a ležící Tereza si může za gól střihnout děkovačku pánubohu a omluvit se za to rozbité okno:-) .

Máme i další šance ale opět je tu ono pověstné nedáš- dostaneš. Naše vápno je zamčeno do mateřovského fotbalového zámku a skóre se posouvá na 4:1. Dejvejvka poté stihne zabránit "bůru", když s nasazením života likviduje u tyče "padající list" ( moment zachytil náš fotoreportér Maťa).

Po tomto zákroku, jak je vidět na fotce, jsem nalétl do tyče kde měl Mateřov háčky na uchycení sítě a já si narazil žebro aproto jsem chtěl využít našeho maséra jirku a Kelen(chladící sprej na naraženiny) který jsme zakoupili, křičím tedy "Jiří,Jiří, Kelen" a odpovědí mi bylo "Došla baterka" na to už jsem se nezmoch odpovědět.:)

Na závěr nám ještě Míša předvede krkolomný střet s protihráčkou u střídaček

 a Renďa pak únik po křídle, přechod přes protihráčku, střelu do brankářky a pád po jejím faulu.

Míč na penaltu si staví Terka : " Byla oslovena Renny, ta ale nechtěla, Ivča taky říkala, že nejde. Tak jsem musela já.

 Měla jsem hrozný nervy, na penalty si vůbec nevěřím, ale snažila jsem se na to nemyslet." Penaltu dala Terka s přehledem - rána vpravo pod břevno - 4:2.

Po zápase se fotíme s domácím týmem a v hospodě dostáváme řízky s bramborovou kaší. Obsluhující pán je až neuvěřitelně pohotový, vtipný, žel ale i nepřesný ( když Míše a poté i Martině nalévá místo koly kofolu) . Pan starosta nás pak zase odveze do Pardubek a po půlhodinovém čekání nasedáme do plného rychlíku. V části restauračního vozu je volná podlaha a tak sedíme při drinku za 4 pětky a při skvělé zábavě v podání vtipkujícího Dejva ( pes dělající lehsedy), zpívajícího Ondry ( ó masa masa), či nekompromisní Míšy ( historka ze školy).

Ohlasy po zápase : Dejvejvka : " Mohla jsem hrát libero, ale nechtěla jsem chodit za velký vápno, aby to bylo regulérní." ano toto jsme prohlásil,páč si dobře vzpomínám jak jsme byli naštvaní když za HC chytal kluk, tady to bylo sice trochu jiný, ale i tak jsem do toho nechtěl zasahovat, ale druhej gól v naší síti jsem musel odčinit a tak jsem na první gól Terce nahrál já,kdyby se někdo ptal:)))

Pomezní zase řekl, že jsme ho herně překvapily a že takové zápasy jsou ve třetí lize běžné.

Zeptal jsem se Terezy, jestli je po dnešním zápase podle ní reálné, že by Příčovy hrály třetí ligu. " Myslím, že určitě. Když na tom zapracujeme, tak bysme mohli být dobrý."

Na mou námitku, že se nesešlo ani 11 hráček a že hrát ligu znamená zápas každý víkend poznamenala, že by to chtělo ještě pořádně promyslet a hlavně sehnat dost lidí, kteří by se tomu opravdu věnovali.

"Byl to super zápas, nějaká nová zkušenost... ikdyyž těch 40minut bylo z naší strany moc, ale přeci jen sme se zmohli aspon na 2 goly..."

Co říci závěrem:

 Byl to super výjezd a i když nás bylo málo, byl ke shlédnutí velice dobrý zápas. Ano pak nám sice docházely síly, ale soupeřkám taky. Za předvedený výkon bych musel pochválit všechny, nasazení a chuť hrát byla opravdu znát, soupeř sice lépe kombinoval, ale svojí bojovností jsme jim byli vyrovnaným soupeřem. Třetí ligu bychom tedy hrát mohli a jak nás uklidnil starosta a šofér v jedné osobě, není to ani finančně náročné,jde jen o dopravu. Jenže je tu jiný,již zmiňovaný,problém, na zápas nás přijelo deset a to v třetí lize s ambicemi na postup nestačí, no nic jedem dál,tenhle tejden byla prostě velká marodka to se stává,v nedě se sejdem asi v hale a v dubnu bychom si to mohli střihnout zase proti nejakému ligáčovi,čus.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

diiiik

(Katka, 20. 3. 2008 13:48)

Chvaaalim autora clanku! A dale chci podekovat Dejvejvce , ze nas podrzela v brance, a celemu realizacnimu tymu (ktery byl skoro pocetnejsi nez hraci sestava) za podporu. A taky panu starostovi za odvoz a mily komentar. A panovi z vlaku, ktery odkladal vypite lahve na stolecek. Diky! :o)

Definitivní ? :-) temín THOM cupu 2008

(segry bratr, 19. 3. 2008 21:46)

Je pouťová sobota, 5. dubna. pravidla ani čas se nemění. Sorry za zmatky, ale jednou může ten a podruhý tenhle:-)

omyl

(ségrybratr, 19. 3. 2008 21:44)

jak tak koukám na fotku, tak Renďa neupadla po faulu brankářky, ale hráčky. je to tak? Jestli jo, tak se omlouvám

T.H.O.M. cup opět přeložen!!!

(termit, 19. 3. 2008 20:00)

tak už definitivně, turnaj bude 3.května,aby se sešlo více týmů. omlouvám se že zahlcuji komentáře k tomuto super článku, akce to byla cajkovní;)

T.H.O.M. cup přeložen!!!

(hobit, 19. 3. 2008 19:53)

sorry, na 19.4.

T.H.O.M. cup přeložen!!!

(Hobit, 19. 3. 2008 19:36)

T.H.O.M Příčovy přesouvají z důvodu nepříznivého počasí fotbalový turnaj na sobotu 26.4.2008 začátek a pravidla se nemění, cajk

skvělej článek

(stendendys, 19. 3. 2008 17:21)

...je to sranda, navštěvovat tyhle stránky... a ta pochvala od pana starosty vás určitě zahřeje u srdce ne? mě zahřála a to sem tam ani nebyl... :) sláva fcp

Mateřov

(Pavel, 19. 3. 2008 15:17)

Musím pochválit Vaše originální stránky,popřát Vám mnoho sportovních úspěchů a sdělit můj osobní dojem.Tak slušný a sympatický tým jsem ještě nevezl.

dobrej zápas!

(klokan Ondra:-), 19. 3. 2008 11:36)

musím pochválit autora článku za super zpracování!!! jinak k zápasu se musím vyjádřit jen pozitivně, nadšení a bojovnost v zápase nechyběla!! k tomu jsme dali nějaký gólík a vytvořili si několik brankových příležitostí, bez střídání, je to super výkon!! Všem hráčkám děkuji za výkon a účast !!!